Alta Badia jest zimowym kurortem w Tyrolu, który cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników narciarstwa. Można liczyć na zróżnicowane trasy, świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Sezon narciarski rozpoczyna się w grudniu i trwa aż do kwietnia. Trzeba liczyć się ze sporą liczbą osób na stokach, dlatego warto pomyśleć o odwiedzeniu tego miejsca poza sezonem.

Co warto wiedzieć o Alta Badia?

Alta Badia jest popularnym ośrodkiem narciarskim, który zapewnia świetne warunki śniegowe. Można liczyć na ponad 130 tras zjazdowych, nowoczesne wyciągi narciarskie. Będzie to świetne miejsce zarówno dla początkujących, jak i dla osób zaawansowanych. Stoki Alta Badia są słoneczne, odpowiednio przygotowane. Jeśli ktoś chce zweryfikować swoje umiejętności, to może spróbować sił na ekstremalnie trudnym zjeździe. Znajdzie się także coś dla freeriderów. Można przemierzać nieodkryte trasy przez lasy, jeździć między ścianami wąskiego przesmyku. Ogromną atrakcją w Alta Badia jest snowpark z rozmaitymi przeszkodami typu miny, skocznie.

Nie brakuje również rozmaitych form rozrywki. Po aktywnym wypoczynku na stoku przychodzi czas na relaks w klubie, lokalu gastronomicznym, centrum fitness i SPA, kinie. Opcji do wyboru jest multum. Alta Badia to idealna opcja dla osób lubiących uprawiać sporty zimowe. Warto spróbować curlingu, saneczkarstwa. Ciekawą atrakcją będzie także wycieczka plenerowa na rakietach śnieżnych. W Alta Badia jest nawet muzeum, są też dwie galerie sztuki. W Dolomitach znajduje się wiele miejsc, w których można zasmakować lokalnych trunków i przysmaków.