Urlop zimowy u stóp Mont Blanc

Chamonix to francuski region narciarski o długiej tradycji, położony u stóp najwyższego europejskiego szczytu – Mont Blanc w Alpach. W Chamonix już na początku XX wieku można było uprawiać sporty zimowe o czym świadczy fakt, że to tutaj zorganizowano pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1924 roku. Do najbardziej znanych baz noclegowych, w których warto jest się zakwaterować należą takie miejscowości, jak Chamonix-Mont-Blanc, Les Houches czy Megeve.

Region Chamonix oferuje ponad 150 kilometrów tras zjazdowych, głównie o średnim poziomie trudności, na 74 zjazdach i połączonych aż 47 różnymi wyciągami. Większość z tych tras przebiega powyżej 2000 m.n.p.m, dzięki czemu są one doskonale naśnieżone przez większą część sezonu. Szereg tras w regionie dostosowanych jest do różnego poziomu umiejętności korzystających z nich osób. Wykwalifikowani narciarze i snowboardziści powinni spróbować swoich sił na trasie zlokalizowanej na górze Aiguille du Midi, na którą prowadzi najwyżej położona kolejka linowa na świecie.

Górna stacja tej kolejki znajduje się bowiem na 3802 m.n.pm. Jeśli chodzi o osoby początkujące, powinny one z kolei skorzystać z jednej z 17 tras położonych w pobliżu miejscowości Le Brévent i La Flégere, natomiast dla rodzin z dziećmi idealnym wyborem mogą być trasy zlokalizowane w pobliżu ośrodka La Domanie de Balme, ze względu na fakt, że są one bardzo szerokie, łagodne i niemal pozbawione skał. Region Chamonix to także ponad 40 kilometrów tras do uprawiania narciarstwa biegowego biegnących głównie dnem doliny, pomiędzy miejscowościami Chamonix-Mont-Blanc oraz Argentiere.

Wśród innych sportowych atrakcji, które oferuje region Chamonix, warto jest wyróżnić snowpark z halfpipe’m w miejscowości Argentiere, a także kompleks Clubs des Sports w mieście Chamonix-Mont-Blanc,, posiadający m.in. basen, saunę, fitness, kręgielnię, korty do squasha oraz korty tenisowe.

Optymalnym terminem wyjazdu do Chamonix ze względu na najlepsze warunki do jazdy na nartach lub na snowboardzie, są miesiące od grudnia do maja (>zobacz oferty<).

Super

★★★★★
Uwielbiam Chamonix!
- Paweł

Świetna zimowa przygoda

★★★★☆
Bardzo ciekawy opis - super miejsce 😉
- Grzegorz

Name
Email
Review Title
Rating
Review Content