Zimowy kurort w Bawarii

Garmisch Partenkirchen to miejscowość w południowych Niemczech, która idealnie nadaje się na zimowy wyjazd. Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującymi czy zaawansowanymi miłośnikami zjeżdżania ze stoków, na pewno znajdziemy tutaj coś dla siebie. Kurort ten znajduje się w Bawarii, tuż przy granicy z Austrią i Liechtensteinem. To co najbardziej tutaj zachwyca to na pewno piękna przyroda, krajobrazy, magiczne zabytkowe budynki oraz, oczywiście, warunki narciarskie.

Znajduje się tu ponad 60 kilometrów nartostrad, które obsługiwane są przez nowoczesne wyciągi narciarskie. Dodatkowo można tu relaksować się w licznych restauracjach górskich, czy spróbować snowboardu. Czeka tu również najnowocześniejsza skocznia narciarska na świecie. W Garmisch Partenkirchen można korzystać zarówno z tras łatwych, jak i tych bardziej wymagających.

Jednym z najciekawszych terenów jest zaś obszar narciarski Mount Zugspitze Czeka tu ponad 21 kilometrów nartostrad, a także miejsca odpowiednie do uprawiania biegów narciarskich. Ogromną popularnością cieszą się tutaj także również dyscypliny jak narciarstwo zjazdowe, freestyle oraz narciarstwo biegowe.

Kiedy najlepiej wybrać się na narty do Niemiec?

W Garmisch Partenkirchen doskonałe warunki narciarskie trwają od listopada do maja. Wtedy też najlepiej zarezerwować sobie czas na urlop. Zwłaszcza, że kuszą tutejsze doskonale utrzymane trasy narciarskie, liczne wydarzenia sportowe i kulturalne, a także świetnie zorganizowana baza noclegowa. Nie można zapomnieć o tym, że ośrodek ten jest przyjazny rodzinom, a do pozostania na dłużej zachęca również doskonałe zaplecze gastronomiczne.