Popularny region w austriackich Alpach

Gastein jest jednym z najbardziej popularnych austriackich regionów narciarskich. Znajduje się on na najwyższym paśmie górskim austriackich Alp – Hohe Tauern, około 1,5 godziny jazdy od Salzburga . Wysoka popularność Gastein wynika nie tylko z dużego wyboru interesujących tras narciarskich i licznych dodatkowych atrakcji, ale także z bardzo nowoczesnej infrastruktury w postaci wysokiej klasy wyciągów narciarskich oraz oświetlenia, które umożliwia szusowanie po śniegu także w godzinach wieczornych i nocnych.

Gastein to prawie 220 kilometrów tras do narciarstwa zjazdowego i snowboardu, obsługiwanych przez około 50 wyciągów narciarskich oraz rozbudowana infrastruktura do uprawiania dyscyplin technicznych. Szczególnie warto jest skorzystać z tras i obiektów zlokalizowanych w pobliżu miejscowości Bad Gastein, Bad Hofgastein oraz Dorfgastein.

Jeśli chodzi o Bad Gastein, na uznanie zasługują trasy narciarskie o średniej trudności oraz stały halfpipe, znajdujący się na zboczach Stubnerkogel. W przypadku Bad Hofgastein, na nartach pojeździć można m.in. po zboczach Hohe Scharte, Schlossalm oraz Kitzstein. Jest to doskonały wybór zarówno dla średniozaawansowanych, jak i początkujących narciarzy ze względu na fakt, że przygotowane tam trasy do uprawiania narciarstwa zjazdowego, są szerokie oraz w dużej mierze pozbawione drzew.

Z kolei Dorfgastein oferuje trasy narciarskie idealne dla całych rodzin, wybierających się na narty z dziećmi, ale także moc atrakcji dla snowboardzistów, dostępnych w snowboard arenie, funparku czy competition parku.

Dzięki wysokiemu położeniu oraz doskonale rozwiniętej infrastrukturze do naśnieżania, dobre warunki śniegowe do uprawiania sportów zimowych panują w austriackim Gastein od końcówki listopada aż do końca kwietnia. Poszczególne miesiące to także możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach. Listopad i grudzień są wypełnione licznymi jarmarkami bożonarodzeniowymi zlokalizowanymi w największych miejscowościach regionu Gastein, w styczniu odbywa się tutaj Puchar Świata FIS w Snowboardzie, w lutym – festiwal rzeźbienia w śniegu i w lodzie (Art on Snow), natomiast w marcu – międzynarodowy festiwal muzyki jazzowej – Snow Jazz Festival.