Narty po czeskiej stronie Karkonoszy

Czeski Harrachov stanowi ciekawą opcję dla osób, które nie chcą wybierać się w długą podróż na narty lub snowboard. Ten położony zaledwie około 4 km od polskiej granicy, w zachodniej części Karkonoszy, czeski ośrodek narciarski jest znany dzięki kompleksowi skoczni narciarskich o rozmiarach K8, K15, K40, K70, K90, K120 i K185, na których często odbywają się zawody najwyższej rangi. Oprócz tego, w związku z odpowiednim położeniem, panują tutaj także znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, jak i biegowego.

Harrachov oferuje co prawda tylko 5 tras zjazdowych o łącznej długości 7 kilometrów, ale o wielu różnych poziomach trudności. Dzięki temu każdy narciarz znajdzie tutaj trasę idealnie dostosowaną do swoich potrzeb. Wśród nich warto jest wyróżnić trasę Niebieską dla początkujących, trasy Czerwoną I i Czerwoną II dla średnio zaawansowanych i trasę Czarną dla najbardziej wymagających osób. Jeśli chodzi natomiast o amatorów narciarstwa biegowego, znajdą oni tutaj ponad 100 kilometrów tras biegowych. Najciekawszą z nich jest trasa biegnąca wokół Harrachova i posiadająca 30 kilometrów długości.

Najlepsze warunki do uprawiania sportów zimowych w Harrachovie panują od około 20 grudnia do około 10 marca. W czasie sezonu, wszystkie wyciągi są czynne od godziny 8:30 do godziny 17:00 lub do godziny 21:00 (w przypadku gdy stok jest oświetlony).