Jańskie Łaźnie to niezwykle malownicza miejscowość znajdująca się w dolinie Janskiego potoku, która stanowi idealny zakątek dla miłośników narciarstwa. Ten turystyczny i uzdrowiskowy zarazem ośrodek położony jest pod Czarną górą oraz Jasną Górą, które znajdują się we wschodniej części Karkonoszy. To, co zachwyca, to w równej mierze świetne warunki do zimowych szaleństw jak i możliwość skorzystania ze źródeł termalnych.

Warunki narciarskie w Jańskich Łaźniach

Jańskie Łaźnie to ośrodek, który posiada jedne z najdłuższych tras zjazdowych w całym kraju. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia, a 11 kilometrów tras zjazdowych obsługiwanych jest przez 10 wyciągów oraz 2 kolejki liniowe. Można tu liczyć na oświetlenie wieczorne oraz sztuczne naśnieżanie.

Najdłuższym wyciągiem jest Anděl, który ma aż 1400 metrów, a najdłuższą trasą czarno-czerwona Pod Kabinou – 2600 metrów. Początkujący narciarze mogą korzystać z 8 tras niebieskich, z czego Idyla oraz Košťálka I i II są szczególnie warte odwiedzenia. Pierwsza trasa ma długość 450 metrów, a druga 600.

Osobom średnio-zaawansowanym dedykowana jedna czerwono-niebieska trasa –  Černohorská oraz 3 czerwone. Zaawansowani narciarze zaś mogą korzystać tylko z czerwono-czarnej trasy Pod Kabinou, bo niestety brak tu tras czarnych.

Po całym dniu szusowania można pospacerować po tutejszym niezwykle urokliwym rynku, czy usiąść w jednej z restauracji lub wybrać się do ski baru. W okolicy zaś czekają takie miejscowości jak Svobodna nad Úpou, Trutnov, Malá Úpa, Vrchlabí, Jilemnice czy Pec pod Sněžkou.

Jańskie Łaźnie potrafią zachwycić. Zwłaszcza jeśli jest się początkującym lub średnio-zaawansowanym miłośnikiem szusowania. To także idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ czeka tutaj na nich szkółka narciarska, plac zabaw oraz przedszkole. Poza tym niedaleko znajduje się również stadnina konna i aquapark. Jak widać każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku i preferencji.