Zimowy wyjazd dla aktywnych we Włoszech

Włoski Kurort narciarski Livigno to jeden z najpopularniejszych ośrodków zimowych na terenie Alp, który co roku przyciąga licznymi atrakcjami rzesze miłośników białego szaleństwa. Miejscowość położona jest pomiędzy szwajcarską doliną Engadin oraz włoską Alta Valtellina. 115 km tras zjazdowych o zróżnicowanych stopniu trudności, 40 km tras biegowych, 33 wyciągi oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów szusowania.

Najlepsze warunki do jazdy na wszystkich trasach panują pod koniec marca oraz na początku kwietnia. Okres tzw. freeski, kiedy karnety dodawane są za darmo do zakwaterowania rozpoczyna się zazwyczaj w drugiej połowie kwietnia. Dzięki znakomitemu systemowi naśnieżania biały puch w Livigno utrzymuje się natomiast aż do połowy maja. W Livigno wytyczono 12 szlaków oznaczonych kolorem czarnym, przeznaczonych dla doświadczonych narciarzy, spośród których najdłuższą i najwyżej położoną jest Scoiattolo na wys. 2700 m n.p.m. Średnio zaawansowani miłośnicy szusowania nogą zaś skorzystać z 37 czerwonych tras o długości do 2600 m. Do dyspozycji początkujących oddano zaś 29 tras. Pełna uroku miejscowość Livigno słynie także z charakterystycznych drewnianych domków zwanych Baita. Ośrodek położony jest na wys. 1816 m n.p.m., lecz jedna z jego części zlokalizowana jest na wysokości od 1900 do 2250 m n.p.m. i stanowi najwyżej położoną, na stałe zamieszkaną osadę na terenie Europy.

Wyjazd narciarski do Livigno dostarczy niezapomnianych emocji pasjonatom białego szaleństwa. Doskonale rozwinięta infrastruktura, ciekawe trasy zjazdowe i biegowe oraz malowniczy, zapierający dech w piersiach krajobraz pozwolą się zrelaksować i zapomnieć o codzienności. Zobacz oferty we Włoszech dla narciarzy na travelplanet.pl.