Idealne na sezon narciarski we Włoszech

Via Lattea to położony w pobliżu granicy włosko-francuskiej, 84 km na zachód od Turynu, region narciarski o nowoczesnej infrastrukturze, który był areną zmagań sportowych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku.

Włoski region Via Lattea oferuje aż 400 kilometrów tras zjazdowych o malowniczych widokach, obsługiwanych przez 90 wyciągów narciarskich. Jest to jedno z najbardziej polecanych miejsc gdzie najlepiej wybrać się na narty do Włoch. Oprócz tego znajduje się tutaj także infrastruktura do uprawiania wielu innych sportów zimowych. Na szczególne uznanie w regionie Via Lattea zasługują: strefa narciarska Sestriere z popularną trasą o nazwie „Super slalom”, która dzięki oświetleniu może być użytkowana także po zmroku oraz z lodowiskiem i szeregiem obiektów do uprawiania różnych odmian jazdy na desce snowboardowej, a także strefa narciarska Sauze d’Oulx oferująca bardzo zróżnicowane trasy narciarskie, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy.

W Sauze d’Oulx można także znaleźć największą liczbę szlaków do uprawiania narciarstwa biegowego, które wiodą przez pełen niezwykłych okazów drzew iglastych, Park Narodowy Val Troncea.

Zima w Via Lattea i związany z nią sezon narciarski, są dość długie w porównaniu z wieloma innymi regionami narciarskimi, więc jest to jedno z miejsc gdzie najlepiej wybrać się na narty do Włoch. Również na snowboardzie można tutaj szusować w dobrych warunkach od połowy listopada do nawet pierwszych dni maja (>zobacz oferty<)